تبلیغات
بدنسازی - تاریخچه استرویید

به نام خدا

بدنسازی
امروز   به وبلاگ  بدنسازی  خوش آمدید


¿تاریخچه استرویید
جمعه 10 آذر 1385
 

استرویید  آنابولیک یک تغییر شکل شیمیایی و مصنوعی از هورمون تستسترون است که رشد مو در نقاط مختلف بدن,میل جنسی مردانه و فعال شدن غده پروستات را کنترل می کند.آندروژن نیز هورمونی با خاصیت تحریک آمیزی در رشد استخوانها و عضلات و تولید گلبولهای قرمز خون است. مصرف انواع داروهای استروییدی پزشکی برای درمان برخی اختلالات هورمونی و خونی است . مصرف غیر پزشکی این دارو,  نخستین بار در دهه 1930 به وسیله ارتش آلمان نازی صورت گرفت !

در آن سالها پزشکان آۀمانی استرویید آنابولیک را وارد رژیم غذایی سربازان کردند تا قدرت جسمانی و تهاجمی آنان را افزایش دهند.در سالهای نخستین دهه 1950 استرویید آنابولیک رقابت های ورزشی راه یافت و مورد سوء استفاده ورزشکاران قرار گرفت . وزنه بردارها را باید پیشتاز مصرف استرویید دانست . افزایش سقف قدرت وزنه بردارها و فروریختن پیاپی رکوردهای این ورزش در سالهای دهه 50 و 60 را کارشناسان ورزش دلیلی بر رواج مصرف انابولیکها نزد وزنه بردارها می دانند.

بر اثر مصرف مداوم استرویید انابولیک در یک دوره شش ماهه همراه با تمرین منظم و تغذیه کامل , توده عضلانی بدن تا 20 کیلوگرم از آنچه قبلا بود بیشتر می شود و افزایش قدرت به حدی است که اگر ورزشکار مثلا 116 کیلوگرم وزنه بلند می کرد وزنه 168 کیلوگرمی را به راحتی بالا خواهد برد . مصرف استرویید انابولیک علاوه بر افزایش اشتهای ورزشکاران در سر حال آوردن آنها پس از یک تمرین یا مسابقه سنگین موثر است . و به ورزشکارهایی که این دارو را مصرف می کنند , حالتی از سرخوشی و کاهش احساس خستگی دست می دهد و همین امر سبب می شود آنها طولانی تر و سخت تر تمرین کنند.

 

                              

نوشته شده در جمعه 10 آذر 1385 و ساعت 10:12 ق.ظ توسط : علیرضا
ویرایش شده در - و ساعت -